První polovinu základní části jsme zakončili dobrým výkonem na palubovce favorizovaného Karlovarska. Rozhodovaly maličkosti, v koncovkách měl více štěstí soupeř. Ve čtyřsetovém dramatu jsme sahali minimálně po zisku jednoho bodu. Po polovině soutěže máme kladnou bilanci sedmi výher a čtyř porážek. 

Opět tady máme poznámky asistenta trenéra Jana Václavíka ke statistice zápasu:
V sobotu k nám přijel hodně nevyzpytatelný tým, který vyhrál 3:0 v Liberci a v minulém kole podlehl nešťastně Karlovarsku až v pěti setech.
Výborně odehraný první set, slušně druhý. A možná už někoho napadlo, že by to mohl být hladký zápas. A možná to napadlo i nás na palubovce. Myšlenky tohoto typu je dobré ve sportu rychle vyhnat z hlavy, jinak to smrdí šlamastikou.

www.vk-karlovarsko.cz

Jelikož máme utkání 11. kola extraligy doma s Českými Budějovicemi předehráno (vyhráli jsme doma 3:1), završíme vydařenou první polovinu základní části extraligy zápasem 10. kola s Karlovarskem. A vůbec bychom se nezlobili, kdybychom přivezli osmou letošní výhru. 

S přehledem vedeme dva nula na sety a nakonec musíme vítězství vybojovat v pátém zkráceném setu. V tom se hráčům vrátila koncentrace z prvních setů a pátý set končí výhrou už bez větších nervů. 

Aero Odolena Voda je naším dalším soupeřem na cestě do play off. „Odolku“ hostíme v sobotu 3. prosince od 17 hodin v naší hale Sareza. Po vítězném pohárovém dramatu v Praze nás čeká soupeř, který je po osmi odehraných kolech s bilancí třech výher a pěti porážek na devátém místě tabulky a na náš tým ztrácí pět bodů. My však máme předehrán vítězný zápas s Českými Budějovicemi. V případě sedmé výhry si můžeme upevnit pozici v první čtyřce extraligové tabulky. 
TPL_INFINITY_MORE_ARTICLE