V Ústí jsme neuspěli a sezona pro nás končí

Předkolo play off – 3. zápas
SKV Ústí nad Labem – VK Ostrava 3:0 (16,16,22)
SKV Ústí nad Labem: Srb, van Solkema, Tibitanzl, Baláž, Suda, Vemič – Kořínek. Střídal: Lank. Trenér Lubomír Vašina.
VK Ostrava: Jambor, Dvořák, Kotas, Polynski, Fořt, Jarosinski – Sobczak. Střídali: Vašíček, Bauman, Vancl, Radim Závodský, Aleš Závodský. Trenér Richard Vlkolinský.

Konečný stav série: 2:1.
Dva a půl setu jsme byli pod trvalým tlakem soupeře a na jeho skvělou hru jsme neměli žádnou odpověď. Domácí Ústí skvěle servírovalo, četlo naše pomalé a nedůrazné útoky po vysokých nahrávkách, mělo takřka stoprocentní úspěšnost dohrávaných míčů. Ve třetím setu od stavu 12:5 se obraz hry změnil. Dokázali jsme se soupeři vyrovnat, ale koncovka, vítězství a postup do čtvrtfinále proti Českým Budějovicím patřil nakonec svěřencům Lubomíra Vašiny.
V úvodu zápasu trestají domácí naše nedůrazné útoky (3:0). Fořt snižuje úspěšnou dohrávkou na 3:2, ale to je poslední vyrovnaný stav. Po útoku Dvořáka do pásky a dohrávce van Solkemy prohráváme 7:3. Čisté eso Baláže znamená vedení domácích 10:4. Další úspěšná dohrávka Sudy ukazuje na stavu skóre devítibodové manko na soupeře (16:7). Pak se vydaří dobrá podání Jarosinkému a Kotasovi (17:11). Van Solkema otře útok o náš blok (19:12). Nedůrazně útočí střídající Vancl (22:14). První set končí po zkaženém podání Jarosinského (25:16).
Po úspěšné dohrávce Baláže prohráváme v úvodu druhého setu 5:2. Domácí čtou útoky Dvořáka (8:4). Po nevynucené chybě Aleše Závodského prohráváme 10:5. Přímý bod z podání Tibitanzla posílá Ústí do vedení 13:7. Aleš Závodský přešlapuje v útoku z pozice univerzála (15:8). Po skvělém podání Sudy prohráváme již 19:9. Obraz našeho zmaru je nahrávka Sobczaka bagrem do stropu haly (21:10). Radim Závodský snižuje esem na 22:14. Stejná herní situace a stejný stav. I druhá sada končí zkaženým podáním Jarosinského – 25:16.
Ústí spěchá za rychlou výhrou a postupem i v úvodu třetího setu. Do podání se opře van Solkema (6:1). Eso Sudy posílá Ústí do vedení 9:2. Jarosinski trestá špatný příjem soupeře (10:5). Po bodovém bloku domácích (12:5) to nevypadá, že bychom se mohli dostat do zápasu. Výborné podání Radima Závodského nám přihraje čtyři body v řadě (12:9). Po nevynucené chybě van Solkemy prohráváme jen 13:12. Ústí znervózní a po technické chybě našeho soupeře dokonce vedeme 14:15. Po skvělém zákroku Sobczaka při obraně v poli vedeme před koncovkou 18:19. Jenže za stavu 21:20 je zablokován Jarosinski a vzápětí Vemič vystřihne eso (23:20). Zápas končí úspěšným útokem Baláže středem (25:22).