Jednoznačná porážka s Karlovarskem

Extraliga mužů – 20. kolo
VK Karlovarsko – VK Ostrava 3:0 (15,17,16)
VK Ostrava: Jambor, Mazoch, Kotas, Polynski, Vancl, Fořt – Sobczak. Střídali: Vašíček, Radim Závodský, Jarosinski, Ptáček, Bauman. Trenér Richard Vlkolinský.
Jedinou vyrovnanou pasáží zápasu je jeho úvod, kdy do stavu 9:9 držíme s favoritem krok. Po esu Patočky prohráváme 13:10. Po bloku Zajíčka ztrácíme pět bodů (16:11). Obrovský rozdíl mezi oběma soupeři je ve všech herních činnostech. Vše se odvíjí od skvělého servisu Karlovarska. Po Ihnátově představení a přesných útocích Indry prohráváme 23:13. První se končí po zkaženém podání Jarosinského (25:15).
Karlovarsko vstupuje skvěle do druhého setu. Ihnát tlačí vynikajícím podáním (5:0). Podobně skvěle podává i Zajíček (8:1). Jsme pod obrovským tlakem soupeře. Zajíček zvyšuje středem na 14:4. Zápas má jen jeden tým. Pak se při podání Kotase snažíme dostat ze dna. Najednou prohráváme jen o pět bodů (16:11). Jenže je to naše labutí píseň. Domácí si mohou dovolit točit se sestavou, aniž by její hra měla poklesnou tendenci. Druhý set prohráváme po útoku Ihnáta 25:17.
Ve třetím setu se několikrát do stavu 7:7 dokážeme smazat mírný náskok soupeře. Jenže Karlovarsko opět přitlačí na podání. Naposledy jsme na dohled po nevynucené chybě Zajíčka (11:10). Zkušený domácí blokař pak výborně útočí, Ihnát skvěle brání v poli a zase ztrácíme pět bodů (16:11). Přidá se výborným plachtícím podáním také druhý nahrávač domácích Kočka (19:12). Wilson zvyšuje středem na 21:13. Zápas končí po zkaženém podání Jarosinského za stavu 25:16.