Jakub Ihnát posílí Karlovarsko

Muži

Po dvou letech odchází z našeho klubu slovenský reprezentant, smečař Jakub Ihnát. Po velmi dobré sezoně kývl Ihnát na nabídku mistrovského Karlovarska, kde podepsal smlouvu na dva roky.


„Měl jsem více nabídek, ale nejvíce mě zaujala ta z Karlovarska, kterou jsem dostal v průběhu play off. Těší mě, že budu hrát v týmu, co má ty nejvyšší cíle a bude hrát po zisku titulu zase o ty nejvyšší příčky. A toho chci být součástí,“ říká ke svému přestupu Jakub Ihnát.
Jakub Ihnát prožil v našem klubu úspěšné dva roky, hlavně druhá sezona mu vyšla na jedničku. „Ty dva roky v Ostravě mi daly hodně nejen po volejbalové stránce. Chci moc poděkovat trenéru Václavíkovi, jak mě vedl. Poznal jsem v klubu hodně skvělých lidí,“ pochvaluje si Ihnát angažmá v našem klubu.
Pokud zvládne Slovensko kvalifikaci, má šikovný smečař šanci probojovat se v dresu slovenské reprezentace na Mistrovství Evropy, které se shodou okolností bude hrát v Ostravě. „I když máme ve výběru mnoho skvělých hráčů a nebude to procházka růžovou zahradou, šance na konečnou nominaci je reálná,“ dodává Jakub Ihnát.
„Jakub Ihnát u nás prožil dvě sezony, v té druhé hrál velmi dobře,“ říká na adresu odcházejícího smečaře manažer VK Ostrava Tomáš Zedník. „Tvořil s Davidem Janků jednu z nejlepších smečařských dvojic v lize. Jako druhý smečař za Davidem to měl trochu ulehčené tím, že se soupeři na něho tolik nesoustředili. Je to šikovný a poctivý hráč.“