Po spanilé jízdě jsme vypráskali Brno

Muži

Třetí výhra v řadě! Po výborných výkonech v domácím prostředí proti Příbrami a Black Volley Beskydy jsme tentokrát smázli z palubovky Brno, kterému jsme asi po nejlepším výkonu sezony nedali sebemenší šanci. Skvělou aktuální formu můžeme potvrdit v sobotním utkání, kdy 12. prosince hrajeme od 16 hodin na palubovce favorizovaného Liberce.


Extraliga mužů – 8. kolo
VK Ostrava – Volejbal Brno 3:0 (12,18,19)
VK Ostrava: Ihnát, Sedláček, Matula, Janků, Kotas, Dvořák, libero Sobczak, Jelen. Střídali: Vancl, Kružkov, Jambor, Závodský
Volejbal Brno: Hrazdíra, Janečka, Licek, Pražák, Truong, Římal, libero Lžičař. Střídali: Jakubec, Provazník, Čeketa
Do zápasu jsme vstoupili fantasticky. Brno jsme v prvním setu vynikajícím podáním a obraně na síti rozebrali do posledního šroubku a vyhráli 25:12.
Ve druhém setu se Brno drželo do 15. bodu. Poté jsme převzali opět otěže zápasu a skvělým podáním položili základ k další jasné výhře 25:18.
Naše dominance pokračovala také ve třetím setu, kdy jsme Brno přehráli opět koncentrovaným a pestrým volejbalem. Tentokrát jsme přejeli soupeře o šest bodů 25:19.
Ohlasy po utkání:
David Janků (kapitán VK Ostrava): „Mám radost z vítězství. Až na začátek druhého setu jsme podali koncentrovaný výkon a dalo by se říct, že jsme celý zápas byli u kormidla my. Jsou to fajn tři body do tabulky.“
Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Opět nám pomohl servis s následnou obranou. Dnes jsme i lépe útočili, soupeř udělal hodně nevynucených chyb.“
Michal Hrazdíra (kapitán Volejbal Brno): „Ostrava byla jasně lepší na servisu. I když jsme se dostali do malého vedení, servisem nás opět dotáhla a dosáhla zaslouženého vítězství.“
Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Soupeř nás předčil ve všem, hrál daleko agresivněji. Naši hráči se „trochu“ více trápili. Musíme s tím na tréninku něco udělat.“
Ostrava vstupuje do utkání jako velká voda. Při podání Sedláčka díky skvělé obraně na síti vedeme rychle 5:0. Již druhá nevynucená chyba Římala znamená naše vedení 9:4 a hosté střídají univerzály. Na palubovku se dostává Jakubec. Po skvělém servisu Dvořáka boduje Sedláček (11:5). Z další úspěšné dohrávky zvyšuje kapitán Janků na 13:6. Brno není v zápase a po nevynucených chybách Licka a Jakubce ztrácí devět bodů (16:7). Náš tým exceluje. Čisté eso Matuly znamená vedení 18:8. Po bodových blocích Dvořáka a Sedláčka je rozdíl mezi oběma týmy obrovský (22:10). První set vyhráváme velmi rychle po zkaženém podání Provazníka 25:12.
Po dvou nevynucených chybách našeho univerzála Dvořáka a dobré obraně na síti jde v úvodu druhého setu Brno do vedení 3:6. Po skvělém podání Ihnáta snižujeme na 8:9. Vzápětí si Sedláček blokem počká na Hrazdíru a začíná se znovu (9:9). Po důrazných útocích Dvořáka s Ihnátem vedeme 15:13. Jakubec ihned srovnává na 15:15. A tady vlastně Brno ve druhém setu končí. Nevynucená chyba druhého univerzála Brna vzápětí vrací Ostravě náskok dvou bodů. Ten ještě navýší chytrostí na síti Dvořák (18:15). Po velké chybě Pražáka a dohrávce Ihnáta máme před koncovkou druhého setu k dobru již pět bodů (20:15). Po nevynucené chybě Hrazdíry vedeme 22:16. Čisté eso Ihnáta nám přihraje sedm setbolů (24:17). Po zkaženém podání Hrazdíry vyhráváme i druhý set jednoznačně 25:18.
V úvodu třetího setu vytlouká Dvořák brněnské bloky a vedeme 5:3. Hrazdíra dvěma úspěšnými útoky srovnává na 5:5. Po nevynucených chybách Římala se posouváme k vedení 7:5. Chybuje také smečař Licek a Brno ztrácí tři body (9:6). Licek svou chybu napravuje, a když přitlačí na podání, snižují hosté na 11:10. Univerzál Dvořák reaguje a z dohrávaného míče zvyšuje na 13:10. Hosté se nevzdávají a Janečka snižuje plachtícím servisem na 13:12. Po nevynucené chybě Jakubce máme zpět náskok třech bodů (17:14). Po přímém bodu z podání Dvořáka a zakončení Sedláčka má náš tým za stavu 20:15 blízko k zaslouženému zisku třech bodů. Naši hráči válí a mají také potřebné štěstí. Po Ihnátově esu s pomocí pásky vedeme 22:16. Rychlý zápas končí po bodovém útoku střídajícího Závodského (25:19).
2020 12 11 181447 DC5 3631