V generálce jasně porážíme Beskydy

VK Ostrava – Black Volley Beskydy 3:1 (22,16,-22,14)
VK Ostrava: Dvořák, Matula, Kotas, Sedláček, Janků, Ihnát – Sobczak. Střídali: Závodský, Muroň, Jambor, Vancl. Trenér Jan Václavík.
V prvním setu jsme od začátku aktivnějším týmem. Hosté dost chybují v útoku (13:9). Pak ale přichází na podání zkušený Široký a je srovnáno na 14:14. Stejnou zbraní odpovídá Ihnát s Janků a do koncovky jdeme za vedení 21:19. Když se přidá plachtícím servisem Kotas, je o osudu prvního setu za stavu 23:20 rozhodnuto. První sadu dohrává bodovkami střídající Závodský (25:22).
Druhý set je jasnou záležitostí našich hráčů. Při skvělé bodové sérii Dvořáka na podání unikáme soupeři ze stavu 7:6 na 13:6. Beskydy kupí chyby v útoku (17:8). Janků nás esem posílá do koncovky s náskokem deseti bodů (20:10). Druhý set vyhráváme naprosto s přehledem 25:16.
Po dobrém začátku třetího setu se hosté zlepší rapidně ve všech činnostech a rázem jsou ve vedení 7:13. Na postu univerzála střídá Závodský Dvořáka a nahrávače Matulu Jambor. Kluci bojují a několikrát se soupeři přiblíží. Nejméně ztrácíme dva body po podání Vancla (20:22). I když se v závěru třetí sady blýskne esem mladíček Závodský, prohráváme nakonec 22:25.
Čtvrtý set je od stavu 5:3 opět v naší režii. Po bodovém bloku Muroně vedeme 11:6. Naši střídající hráči převyšují ty na straně soupeře. Po výborném podání Janků vedeme 15:10. Na Beskydy platí také plachtící servis Kotase (18:11). Před koncovkou je osudu zápasu rozhodnuto (20:12). Zápas končí po čistém esu Vancla a našem jasném vítězství v poslední sadě zápasu 25:14.
Hodnocení trenéra Jana Václavíka:
„Všechny sety byly jen o nás. Tři jsme hráli velmi dobře a vyhráli je. V tom jediném prohraném jsme po dobrém úvodu neudrželi vysokou úroveň naší hry. Povedla se nám střídání a to je velmi dobré zjištění před startem extraligy.“