Novým šéftrenérem mládeže je Ivan Pelikán

Muži

Po pěti letech se do našeho klubu vrací uznávaný volejbalový odborník Ivan Pelikán. Tentokrát se na základě výběrového řízení stal šéftrenérem mládeže VK Ostrava. Hlavním úkolem šéftrenéra mládeže je vedení týmů juniorů a kadetů našeho klubu.


„Měl jsem vnitřní pocit, že nazrál čas, abych se do Ostravy vrátil a udělal zde, doufám, dobrou a kvalitní práci,“ komentuje svůj příchod Ivan Pelikán. „Nevracím se do neznámého prostředí, což může být výhodou. Můj předchůdce Luboš Vašina tady zanechal za sedm let působení kus dobré práce a já se budu snažit na ni navázat. Chtěl bych, aby můj asistent Jarda Nekola měl větší pravomoci při vedení týmu kadetů a hlavně při přechodu hráčů z žákovské kategorie. Chceme vychovávat talentované hráče pro kvalitní volejbal, sledovat a zapracovávat mladé kluky z regionu do ostravského klubu.“
O tom, že výběrové řízení nebylo formální záležitostí, svědčí, že správní rada klubu se sešla k výběru dvakrát „Přihlásilo se devět uchazečů a vybírali jsme ve dvou fázích,“ popisuje manažer našeho klubu Tomáš Zedník. „Nejdříve jsme vybrali tři vhodné adepty a z nich při druhém sezení vybrali jako nejvhodnějšího Ivana Pelikána. Ten se po pěti letech vrací se našeho klubu a my jsme za to nesmírně rádi.“
Zároveň si Tomáš Zedník pochvaluje odvedenou práci odcházejícího trenéra „Za skvělou sedmiletou práci chci poděkovat Lubomíru Vašinovi, který u nás vychoval spoustu šikovných volejbalistů a s mládeží dosahoval ve velké celorepublikové konkurenci medailových úspěchů. S trenérem Vašinou jsme se za správní radu rozloučili minulý týden na tréninku a popřáli mu mnoho úspěchů při jeho extraligovém angažmá u týmu mužů v Ústí nad Labem.“
Ivan Pelikán kromě působení našeho klubu zůstane členem vedení Volejbalové akademie mládeže v Havířově, která spolupracuje s naším klubem a nadále bude pracovat i jako asistent trenéra reprezentace ročníku 2003. Pelikán povede jako trenér juniory i kadety, asistentem zůstává Jaroslav Nekola. Žákovské týmy nadále povedou trenéři Roman Dvoran a Martin Vaculík.