Ze Zlína si vezeme postup do čtvrtfinále poháru

Muži

Dva vítězné sety nám stačily k postupu do čtvrtfinále Českého poháru. Odvetné utkání 3. kola českého poháru na palubovce Zlína jsme sice již neodehráli v tak velkém stylu jako první úterní zápas doma, ale potřebné dva sety, které nás posílají do čtvrtfinále soutěže, jsme získali. Ve zbytku zápasu se prostřídali všichni hráči. Další pohárový zápas nás čeká doma 16. ledna a pak 22. ledna venku. Střetneme se s Karlovarskem o postup na finálový turnaj.

Fatra Zlín – VK Ostrava 3:2 (20,--23,-20,19,12)
VK Ostrava: Podlesny, Jakub Dvořák, Marcyniak, Sedláček, Vancl, Ihnát – Sobczak. Střídali: Tomáš Dvořák, Šoltys, Bauman, Muroň. Trenér Jan Václavík.
Domácí tentokrát začali lépe a vyhráli první set 25:20. „Do zápasu jsme vstoupili daleko chladněji než v domácím prostředí a to se projevilo na výsledku prvního setu,“ řekl k nevydařenému vstupu do utkání trenér Jan Václavík.
Následně jsme vývoj zápasu otočili a uhráli dva sety, které nám po jasné výhře 3:0 v domácím prostředí stačily na postup do čtvrtfinále. „Naše hra se zlepšila. Když jsme vedli 2:1 na sety, mohli jsme nasadit do zápasu s vidinou uhraného postupu všechny hráče, včetně Tomáše Dvořáka, kterému děkuji za výpomoc na postu nahrávače v obou utkáních. Postup jsme zvládli a těšíme se na Karlovarsko,“ dodal ke zbytku zápasu Jan Václavík.