Do Rakouska jedeme bojovat o postup

Muži

S odhodláním zvítězit a postoupit do dalšího kola poháru CEV jedou naši borci do Bleiburgu, kde se střetnou v odvetě s rakouským mistrem, týmem Aich/Dob. Utkání sehrajeme ve středu 18. prosince od 19 hodin. V prvním zápase jsme doma minulý týden prohráli 2:3, když se nám vůbec nepodařila zkrácená hra.


V odvetě se pokusíme zvítězit. Výhra 3:0 nebo 3:1 zajišťuje přímý postup, výhra 3:2 nás dovede do zlatého setu. Jakákoliv prohra znamená pohárový konec. K zápasu odjíždíme psychicky posíleni výhrou v posledním extraligovém utkání doma proti Odoleně Vodě, které jsme zvládli bez ztráty setu.
V Rakousku půjde o naše předposlední utkání starého roku, který zakončíme v sobotu 21. prosince doma od 17 hodin proti Příbrami.
Pokud bychom dokázali svého rakouského soupeře ve středu vyřadit, narazili bychom ve druhém kole na vítěze dvojutkání italské Modeny a řeckého Olympiakosu Pireus. Lepší výchozí pozici mají Italové, kteří v Řecku vyhráli po velkém boji 3:2. Domácí získali své sety v málo vídaných vypjatých a dlouhých koncovkách v poměru 34:32 a 38:36.
Držme našim klukům palce, ať se v Rakousku ve středu 18. prosince prezentují kvalitním výkonem a vybojují postup do další fáze evropského poháru CEV.