Kladno a Budějovice ve dvou dnech

Muži

Po pokoření regionálního rivala z Frýdku - Místku Black Volley Beskydy nás čeká téměř bláznivý program při nejbližším přelomu dvou týdnů. Sehrajeme dva extraligové zápasy na Kladně a v Českých Budějovicích během dvou dnů. V neděli Kladno, v pondělí Budějovice.


V neděli 24. listopadu od 13 hodin to bude zápas 8. extraligového kola na palubovce Kladna. To zatím v sedmi zápasech uspělo třikrát a nasbíralo deset bodů, o jeden méně, než naši hráči. Na Kladno máme z loňské sezony skvělé vzpomínky. Středočeši měli loňskou sezonu dvou tváří. Sice se probojovali do finále Českého poháru, ale postup do semifinále zvládli proti oslabenému Brnu až na poslední chvíli a v semifinále byla již Dukla Liberec nad jejich síly. V souboji o extraligový bronz jsme našeho nejbližšího soupeře pokořili 2:0 na zápasy.
Kladno získalo před novou sezonou dvě výrazné posily. Na nahrávku se vrátil z Karlovarska van Haarlem a na pozici univerzála přišel z Brna Okosanovič. Extraligové zkušenosti mají také mladí hráči, smečař Kuboš ze Lvů Praha a blokař Mikulenka z Příbrami.
Změny v týmu Kladna:
Příchody: Daan van Haarlem/NED (Karlovarsko), Ondřej Fortuník, David Kuboš (oba Lvi Praha), Stefan Okosanovič (Brno), Vladimír Mikulenka (Příbram)
Odchody: Sergei Baranov, Martin Blažek, Bartosz Cedzynski, Filip Habr, Jan Hrdý, Matyáš Jachnicki, David Konečný, Miloslav Marel, Fabian Martinez, Ondřej Piskáček, Jan Sedlář
Soupiska Volejbal Kladno:
Nahrávači: Ondřej Fortuník, Daan van Haarlem
Blokaři: Adam Zajíček, Vladimír Mikulenka, Vladimír Sobotka
Smečaři: Miloš Vemič, Tomáš Hýský, Matěj Koloušek, David Kuboš, Josef Vostárek
Univerzálové: Dominik Wallisch, Stefan Okosanovic
Libero: Milan Moník
Trenér: Milan Fortuník
Z důvodu olympijské kvalifikace českého národního týmu na přelomu roku dochází k přeložení dvou našich extraligových zápasů. Zápas 13. kola sehrajeme doma proti Brnu místo 28. prosince 2019 až 22. února 2020 a zápas 14. kola v Českých Budějovicích už nyní, hned na druhý den po duelu na Kladně v pondělí 25. listopadu od 18 hodin.
V prvním domácím zápase před televizními kamerami jsme po fantastickém výkonu přehráli loňského mistra jasně 3:0 a připravili mu doposud jedinou porážku v soutěži. Jihostroj je v tabulce na druhém místě se stejnou bilancí jako vedoucí Karlovarsko.
Držme našim hráčům palce, ať z volejbalové výpravy dovezou do Ostravy co nejvíce bodů.
Volejbal Kladno – VK Ostrava, neděle 24. listopadu ve 13:00
Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava, pondělí 25. listopadu v 18:00