Ve slavnostním derby jsme smázli rivala z Beskyd

Muži

Plná ostravská hala Sareza viděla jednoznačné slavnostní derby, kdy skvěle hrající Ostrava přehrála nováčka z Beskydy hladce ve třech setech. Utkání připomnělo 30. výročí „Sametové revoluce“, domácí hráči nastoupili ve speciálně vyrobených dresech, které tvořily po utkání základ dražby, jejíž výtěžek byl věnován dvěma dětem postiženým Downovým syndromem.

Extraliga mužů – 7. kolo
VK Ostrava – Black Volley Beskydy 3:0 (21,15, 19)
VK Ostrava: Podlesny, Dvořák, Marcyniak, Sedláček, Janků, Ihnát - Sobczak. Střídali: Trenér Jan Václavík.
Black Volley Beskydy: Mitic, Babic, Jocic, Dustinac, Jambor, Krysiak – Sergio. Střídali: Mečiar, Yevstratov, Prokůpek. Trenér Přemysl Kubala.
V prvním setu jsme tahali za delší konec a rozhodující náskok si vybudovali před samotnou koncovkou dobrým podáním a výbornou obranou na síti.
I když druhý set lépe začali hosté z Frýdku – Místku, od stavu 12:10 jsme soupeře přehráli ve všech činnostech.
Ve třetím setu jsme se mohli na rozdíl od hostů opřít o vynikající podání a všichni hráči tlačili na soupeře všemi zbraněmi. Podobně jako druhý set jsme i ten poslední jasně ovládli.
Do zápasu vstupujeme výborně a hned při podání Podlesneho vedeme 3:1. Krysiak však čistým esem srovnává na 3:3. Po celou první sadu se nám daří obrana na síti a několikrát se dostaneme do dvoubodového vedení. Po nevynucené chybě hostujícího univerzála Babice vedeme 12:9, ale po horším příjmu se sami o náskok ihned připravíme. Hosté v tu chvíli těží z podání Jambora. Rozhodující náskok získáme před koncovkou, kdy jdeme po bloku Sedláčka a zakončení Dvořáka do vedení 19:16. Hosté dělají velké množství nevynucených chyb a náskok 21:17 vypadá velmi nadějně. Výbornými bloky vyhrajeme první dějství zápasu zaslouženě 25:21.
Ve druhém setu jsou v úvodu vepředu hosté, když drží dvoubodové vedení od stavu 2:4 do stavu 7:9. Zlomem druhé sady je nevynucené chyba hostujícího smečaře Mečiara, kdy jdeme do vedení 12:10. Rozehrajeme se k vynikajícímu výkonu. Sedláček září na blocích, Ihnát v útoku, Janků s Marcyniakem na podání. Postupně si vybudujeme nátlakovým volejbalem náskok devíti bodů (22:13) a nakonec vyhráváme druhé dějství zápasu jednoznačným rozdílem deseti bodů 25:15.
V úvodu třetího setu pokračuje ve skvělém výkonu na bloku Sedláček. Hosté hodně kazí podání. My jsme v této činnosti ve třetím dějství vynikající. V čele skvěle podávajících hráčů je blokař Marcyniak. Po jeho čistém esu vedeme 12:8 a opět podobně jako ve druhém setu se rozjedeme k volejbalové krasojízdě. Hosté se sice ještě dostanou před koncovkou na dvoubodový rozdíl (18:16), ale když se za koncovou čáru opět postaví Marcyniak, není o našem vítězství pochyb. Ve třetí sadě nakonec vítězíme rozdílem šesti bodů, když v závěru hostující nováček odvrátí dva mečboly.
Ohlasy po utkání:
David Janků (kapitán VK Ostrava): „Výsledek neodpovídá kvalitě utkání. Bylo to těžší, než to vypadalo. Dobře jsme podávali a měli následně výbornou obranu na síti. To celý zápas rozhodlo. Tento úspěch posílí naše sebevědomí, protože do konce listopadu nás čekají samé těžké zápasy a my je budeme chtít zvládnout.“
Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Pro nás je vítězství strašně důležité po psychické stránce. Odehráli jsme dobrý zápas a byli lepší než náš soupeř. Chválím kluky, jak derby zvládli. Po dvou porážkách 3:0 nás to snad dostalo zpět na koně, ale nesmíme podlehnout uspokojení do dalších zápasů.“
Tomáš Jambor (kapitán Black Volley Beskydy): „Musím výborně hrající Ostravě jenom pogratulovat. Přehráli nás na podání a měli následně dobrou obranu na síti i v poli. Dále není vlastně co komentovat.“
Přemysl Kubala (trenér Black Volley Beskydy): „My jsme z výsledku zklamaní. Neuhráli jsme ani set. V každém jsme se drželi do dvanáctého bodu. První set byl ještě relativně vyrovnaný, ale my jsme byli pod tlakem výborně podávající Ostravy a s tím jsme se nevyrovnali. Musel jsem střídat univerzála, který má zdravotní problémy a ztratili jsme na úderné síle. Neporovnali jsme se v útoku s dobrým servisem domácích.“