Po fantastickém výkonu jsme skolili loňského mistra

Muži

Naprosto úžasný a bezchybný výkon předvedli naši hráči v televizní dohrávce 3. kola extraligy proti loňskému mistrovi z Českých Budějovic. Koncentrovaným výkonem podepřeným skvělým podáním všech hráčů jsme soupeři nepovolili získat v žádném ze tří setů ani dvacet bodů.


Extraliga mužů – 3. kolo
VK Ostrava – Jihostroj České Budějovice (18,19,19)
VK Ostrava: Podlesny, Dvořák, Marcyniak, Sedláček, Janků, Ihnát – Sobczak. Trenér Jan Václavík.
Jihostroj České Budějovice: De Amo, Křesťan, Mach, Todua, Mechkarov, Michálek – Kryštof. Střídali: Fila, Piskáček, Šotola, Zmrhal. Trenér René Dvořák.
I když jsme se v prvním setu rozjížděli na podání pomaleji, nakonec to byl rozdílový ukazatel mezi oběma týmy a rozhodl o našem výborném startu do utkání.
Také v druhém setu rozhodlo podání. Po patnáctém bodu se za koncovou čarou rozjel Marcyniak a bodovou sérií položil základ k vítězství.
Ve třetím setu kladli hosté největší odpor, ale jen do bodové série na podání Marcyniaka. Poté jsme dokráčeli k jasnému a zaslouženému vítězství.
Úvod utkání, kdy oba týmy hodně kazí na podání, je zcela vyrovnaný (4:4). Jako první odskakuje na větší bodový rozdíl po vynikajících servisech univerzála Dvořáka náš tým (9:5). Po bloku Toduy snižují hosté na 10:8. Po nevynucené chybě Křesťana odskakujeme na rozdíl čtyř bodů (12:8). Po esu Podlesneho si za stavu 14:9 bere již druhý oddechový čas trenér Jihostroje René Dvořák. I když se do podání kvalitně opře také budějovický smečař Mechkarov, po nevynucené chybě Michálka si držíme pětibodový náskok (16:11). Vzápětí boduje přímo z podání náš kapitán Janků (17:11). Před koncovkou první sady vedeme 20:15. Závěr prvního setu si náš tým soustředěnou hrou pohlídá a zaslouženě vítězí v prvním setu 25:18.
Úžasnou výměnu v úvodu druhého setu ukončuje bodový blok Sedláčka a vedeme 4:2. Michálek srovnává důrazným útokem na 5:5. Oba celky poctivě ztrátují a druhá sada je bojem o každý bod (12:12). Po polovině setu těží Ostrava z výborného podání blokaře Marcyniaka (19:15). Nad sítí řádí reprezentační blokař Sedláček. Série našich borců na podání nás před koncovkou posílá stejně jako v první sadě do pětibodového vedení (20:15). Navíc si obrana Jihostroje neví rady s Davidem Janků a už spěcháme k vedení 2:0 na sety. Při našem špatném postavení při podání Zmrhala snižují hosté na 21:17. Po čistém esu Podlesneho máme k dobru šest bodů (23:17). Opět díky skvělému podání vítězíme ve druhém setu 25:19.
Skvěle vstupujeme i do třetího setu a hned získáváme při podání Ihnáta první dva body. Další dlouhou výměnu výborného zápasu zakončuje Janků (4:2). Michálek vzápětí srovnává čistým esem na 4:4. Po výborném podání Mechkarova odskakují vůbec poprvé v zápase na vícebodový rozdíl České Budějovice (7:10). Po nevynucené chybě Křesťana snižujeme na 10:11. Po bloku Sedláčka, přímém bodu z podání Marcyniaka a technické chybě Michálka definitivně otáčíme skóre. Naše série nakonec čítá pět bodů (14:11). Po důrazném útoku Janků stále držíme náskok třech bodů (16:13). Náš kapitán řádí na podání a jeho tým směřuje za stavu 18:13 k vítězství v zápase. I ve třetím setu máme před koncovkou náskok pěti bodů (20:15). Vzápětí přidává univerzál Dvořák čisté eso a k výhře nad obhájcem titulu chybí jen čtyři body. Závěr zápasu patří naší slovenské posily Ihnátovi, který skvěle útočí i podává (23:16). Po chytrém zakončení Janků má Ostrava šest mečbolů (24:18). Skvělý výkon našeho týmu korunuje posledním míčem na druhou přes nahrávač Podlesny (25:19).
Ohlasy po utkání:
David Janků (kapitán VK Ostrava): „Vstoupili jsme do utkání velmi agresivně a tak jsme to i chtěli. Vysokou laťku jsme si udrželi po celé utkání, kdy jsme to všichni odmakali na sto deset procent a já děkuji klukům za jejich výkon.“
Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Hráli jsme dnes velmi dobrý zápas. Byli jsme agresivní, trpěliví od začátku až do konce a měli i štěstí, což k tak kvalitnímu výkonu patří. Tato výhra je obrovským povzbuzením do další práce.“
Radek Mach (kapitán Jihostroj České Budějovice): „Gratuluji soupeři k vítězství. Ostrava hrála výborně a o její zasloužené výhře rozhodly dva faktory. Za prvé výborně podávala a my jsme měli problémy na útoku a za druhé měla daleko lepší herní projev a bojovnost. Domácí byli v zápase, my jsme se do něho naopak až na pár výjimek vůbec nedostali.“
René Dvořák (trenér Jihostroj České Budějovice): „Bylo jasně vidět, že jsme dnes za Ostravou zaostávali ve všech ohledech. Nevypořádali jsme se po celé utkání s agresivním servisem soupeře, od toho se odvíjely naše problémy v útoku. Hráli jsme bezhlavě a nepomohli si ani blokem. Ostrava dohrávala bodové míče a v euforii dokráčela k zaslouženému vítězství. Musím ji k výkonu jenom pogratulovat. My musíme hrát jinak a čeká nás hodně práce, protože, pokud bychom se prezentovali takovým výkonem jako v dnešním zápase i nadále, měli bychom velké problémy.“