Na smeč přichází Jakub Ihnát

Muži

Mladý slovenský reprezentant Jakub Ihnát, první posila pro novou sezonu, už s naším klubem podepsal smlouvu. „Měl více nabídek s české extraligy, jsem rád, že se rozhodl pro náš klub,“ říká trenér Jan Václavík.


Dvaadvacetiletý smečař mistrovské Prievidze a odchovanec žilinského volejbalu podle trenéra Václavíka zapadá do koncepce našeho týmu. Je to rychlý hráč s úderným servisem. „Už jsem ho sledoval před minulou sezonou, líbil se mi na přípravném Zlín cupu,“ komentuje jeho příchod Jan Václavík. „Před play off jsme si s Prievidzou zahráli neoficiální přípravný zápas a tam opět můj první dojem potvrdil. Také jeho statistiky potvrzují kvalitní hru.“
Podle oficiálních statistik Slovenské volejbalové federace je Jakub Ihnát nejlepším smečařem slovenské extraligy. Smečařská úspěšnost za celou sezonu 52%, druhý nejlépe podávající hráč – 64 es a čtvrtý nejvíce bodující hráč – 487 bodů.
Profil 192 cm vysokého smečaře včetně videí si můžete prohlédnout na odkaze:
https://www.sportfin.cz/cz/profil-jakub-ihnat.html

ihnatweb2