Jan Václavík nominován na trenéra roku

Muži

Jan Václavík se může stát trenérem roku v anketě Českého volejbalového svazu Nejlepší volejbalista roku. Trenér našeho extraligového týmu mužů se do konečné nominace dostal spolu s koučem mistrovských Budějovic René Dvořákem a trenérem Brna Ondřejem Markem.


„Nominace na trenéra roku si moc vážím, je to výsledek společné práce, kterou jsme v Ostravě za celou sezonu odvedli. Pod touto nominací je podepsána spousta lidí, kluky a vedením klubu počínaje a mými nejbližšími konče,“ říká k nominaci Jan Václavík.
A takto hodnotí Honzu Václavíka na webových stránkách kladenského klubu tamní asistent trenéra Petr Klár: „Honza je dle mého názoru obrovská budoucnost českého volejbalu. Je jeden z mála, který má šanci se trenérsky prosadit v zahraničí, umí jazyk a podle mého odhadu povede jednou i český nároďák. Je na svůj věk volejbalově moudrý, obrovský bojovník. Ale to hlavní – je to velký gentleman na svém postu. Asi zase někoho popíchnu, ale pro pobavení uvedu příklad. Honza Václavík mi v Ostravě po každém setu posílal vytištěnou statistiku od svého scoutera. Vzájemně si vycházíme vstříc. Co udělá jiný trenér v play-off? Zakáže protivníkovi trénovat v jejich hale, přestože mu od svazu hrozí pokuta 10 tisíc Kč. Od nás na západ by ho za tento trapný čin odsoudila trenérská komunita na doživotí. To je jeden z důvodů, proč Honza bude možná jednou trenér v uznávané polské lize a ti druzí ne. Honza udělal s nízkým rozpočtem klubu a mladým kádrem placku. Cením si ho daleko více, než trenérů, kterým klub koupí hráče, na kterého si ukáže.“
Slavnostní Galavečer českého volejbalu se uskuteční v Praze v pátek 17. května 2019 od 19 hodin.