Také v Benátkách jako dobře namazaný stroj

Muži

Na palubovce posledních Benátek nad Jizerou jsme nic nepodcenili a po hladkém průběhu jsme navlékli pátý korálek na šňůru naší vítězné série. Minimálně do sobotního zápasu Zlín – Karlovarsko jsme na čtvrtém místě tabulky před soupeřem ze západu Čech.


Extraliga mužů – 19. kolo (předehrávka)
VK Benátky nad Jizerou – VK Ostrava 0:3 (-18,-20,-18)
VK Ostrava: Podlesny, Dvořák, Kotas, Sedláček, Janků, Menner – Sobczak. Střídali: David, Štefko. Trenér Jan Václavík.
Benátky nasadily do zápasu všechny nové posily, k nahrávači Skládanému přibyl univerzál Rybníček a libero Kotek. S nimi chtějí dohrát Středočeši sezonu s úspěšným záchranářským závěrem.
Ráz celému zápasu určil již úvod prvního setu, kdy jsme rychle vedli 6:0. Domácí sice bojovali, několikrát se během zápasu zkoušeli dotáhnout na hratelný rozdíl, ale všechny tři sety se podobalo jako vejce vejci. Koncentrovaným výkonem, kromě krátkého zaváhání v prvním setu, jsme si drželi náskok a do koncovky šli vždy s náskokem minimálně čtyř bodů. Pak jsme již všechny sady dohráli v pohodě do vítězného konce.
Hodnocení trenéra Jana Václavíka:
„I když jsme hráli s posledním celkem tabulky, měl jsem trochu obavy, abychom soupeře nepodcenili. Předvedli jsme ale poctivý výkon a získali důležité tři body. I když domácí nastoupili se všemi posilami a několikrát nás tam potrápili podáním, v každém setu jsme si před koncovkou vytvořili dostatečný náskok. Jsme rádi, že jsme ošidné utkání zvládli.“