Vynikajícím podání jsme rozstříleli Kladno

Muži

Skvělé představení pro diváky, po vynikajícím výkonu ve všech činnostech, zejména však na podání, jsme porazili v domácím prostředí jednoho z favoritů extraligy Kladno. Vyjma dramatické koncovky druhého setu jsme byli po zbytek zápasu výrazně lepší než náš soupeř. Po tomto vítězství zůstáváme na šestém místě se stejným bodovým ziskem jako pátá Příbram a jen se ztrátou tří bodů na třetí Kladno.


Extraliga mužů – 16. kolo
VK Ostrava – Volejbal.cz Kladno 3:1 (15,-31,20,17)
VK Ostrava: Podlesny, Dvořák, Kotas, Sedláček, Janků, Menner – Sobczak. Střídali: Vancl, David, Bauman. Trenér Jan Václavík.
Volejbal.cz Kladno: Habr, Walisch, Zajíček, Sobotka, Vemič, Hýský – Moník. Střídali: Blažek, Vostárek. Trenér Milan Fortuník.
V prvním setu jsme byli jasně lepším celkem. Vynikajícím podáním a výbornou obranou v poli jsme favorizovaného soupeře přehráli o propastných deset bodů.
Druhý set nabídl dlouhý boj a krásný volejbal. V dramatické koncovce jsme dokázali odvrátit sedm setbolů soupeře a nakonec prohráli až poměrem bodů 31:33.
Ve třetím setu jsme si hned na začátku získali výrazný náskok a pestrou a koncentrovanou hrou jsme ho udrželi až do konce. Základem byl opět náš kvalitní servis.
Ve čtvrtém setu to byla z naší strany asi nejvýraznější jízda na podání. Kladno si nevědělo rady na příjmu a kupilo chyby. To ale nesnižuje náš parádní výkon a opět jasné vítězství v posledním dějství zápasu.
Úvod utkání nabídne krásné dlouhé výměny. Po přesných útocích rakouského smečaře Mennera, který není k zastavení, jdeme do vedení 5:2. Po dalším důrazném zakončení zvyšuje naše vedení na 7:3. Po přímém bodu z podání univerzála Dvořáka držíme čtyřbodový náskok (9:5). Stále jsme vepředu a po nevynucené chybě kladenského smečaře Vemiče a útoku univerzála Walische do anténky vedeme již 14:8. Hostující nahrávač Habr však snižuje dvěma přímými body z podání na 14:11 a hosté jsou zpátky ve hře. Po skvělém bloku Kotase na útočícího Hýského a technické chybě Zajíčka vedeme zase o pět bodů (18:13). Před koncovkou díky v útoku bezchybnému Mennerovi a čistému esu je stav 21:14. Tím je o osudu prvního setu definitivně rozhodnuto. Náš univerzál skvělým servisem a útokem zajistí svému týmu deset setbolů (24:14). Set ukončuje efektním zakončením útoku na druhou přes nahrávač Podlesny (25:15).
Úvod druhého setu patří zase nám. Při podání Janků upravuje Menner na 4:2. Kladno ihned srovnává při servisu Vemiče. Náš tým nechce pustit svého soupeře do vedení a po zkaženém podání Walische mame k dobru náskok dvou bodů (8:6). Hostující univerzál svou chybu napravuje a dobrým útokem srovnává na 9:9. Kladno poprvé vede ve druhém setu po čistém esu Habra (10:11). Po úspěšném útoku kladenského blokaře Soboty středem vede Kladno dokonce 11:13. Ihned reagujeme Mennerovým bodovým blokem a přímým bodem Sedláčka z podání (14:13). Po tečovaném míči při útoku Habra vede pro změnu hostující Kladno 15:17. Nechceme pustit hosty do trháku (17:17). Do koncovky druhého setu jdou oba týmy za vyrovnaného stavu 20:20. Po nevynucené chybě Hýského vedeme 23:22. První setbol má po nepřesném útoku Mennera Kladno (23:24). V dlouhatánské koncovce nás nepustí hosté ani k jednomu setbolu. Sami jich mají osm a ten poslední využívají bodovým blokem na útok Janků (31:33).
Naše hráče prohraná koncovka druhého setu nesráží do kolen a při skvělém podání Podlesného vstupujeme do třetího setu jako velká voda (6:1). Po nádherné výměně, která zvedala diváky ze sedadel, snižuje Kladno bodovým blokem na 9:5. Naši však bojují jako lvi a drží se nás také štěstí. Janků dvakrát za sebou boduje s pomocí pásky přímo z podání (15:8). Po nevynucené chybě Hýského mají naši skvěle hrající borci před koncovkou osmibodový náskok (19:11). Jak na úvod třetí sady, tak i v jeho koncovce ukazuje skvělou kvalitu svého podání nahrávač Podlesny (22:15). Po bodovém bloku Mennera máme šest setbolů (24:18). Po úspěšném útoku Janků z pozice pipe vítězíme ve třetím setu zaslouženě 25:20.
Jsme na koni a rychle vedeme v úvodu čtvrtého setu díky chybám svého soupeře 5:1. Po nevynucené chybě Hýského pak 9:5. Kladno kupí chybu za chybou. K tomu mají hosté problémy s plachtícím podáním Kotase a rázem je tu vedení 12:6. Kladno si neví rady s žádným servisem hráčů Ostravy a po jednom příjmu přes univerzál Dvořák „zatlouká hřebík“ do palubovky (14:7). Nahrávač Podlesny udivuje dělovým podáním a naši hráši spěchají za třemi body (16:7). Náš tým předvádí exhibici na podání, Janků zvyšuje esem na 18:8. Do koncovky jdeme s obřím náskokem deseti bodů. Po zkaženém podání Habra máme po zásluze osm mečbolů (24:16). Druhý využíváme po nevynucené chybě Walische a ukončujeme zápas za stavu 25:17.
Ohlasy po utkání:
Jan David (kapitán VK Ostrava): „Kladno podle mě přijelo v oslabené sestavě. My jsme do zápasu vstoupili bojovně, což se nedá říct o Kladnu. Na jejich straně jsme viděli, že nás podcenili i jejich malou bojovnost. Splnili jsme, co jsme si řekli, a vyhráli jsme zaslouženě.“
Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Musím hrozně moc pochválit kluky. Odehráli jsme dobrý zápas včetně prohraného setu. I když jsme prohráli, odvrátili jsme mnoho setbolů. Po celý zápas jsme byli agresivní na podání a to se nám dařilo. Měli jsme to trochu ulehčenou. Neměli tady ani jednoho skutečného univerzála. Ale když jsme loni a letos hráli proti Kladnu, nastoupil první zápas Konečný a smrdělo, že nastoupí poprvé Baranov. Volejbalový pánbůh nám to oplatil a nevylízli jsme si to potřetí a máme tři body s dobrým mančaftem.“
Tomáš Hýský (kapitán Volejbal.cz Kladno): „Ostravě se dařil servis. Čtyři kluci to do nás práskali, byla tam hromada es. A i když se nám podařilo přihrát, tak jsme míče nesložili. Ostrava byla ve všech činnostech lepší a zaslouženě vyhrála.“
Milan Fortuník (trenér Volejbal.cz Kladno): „Prohráli jsme, protože jsme byli horší. Vadí mi, že začátek ligy byl podobný. Znovu nás vůbec nezdobila bojovnost, v nás domácí výrazně předčili. Nezasloužili jsme si body, protože jsme pořád tahali za kratší konec.“