Z Příbrami přijíždíme s prázdnou

Muži

První utkání nového roku 2019 jsme v Příbrami prohráli ve čtyřech setech a v neúplné tabulce extraligy jsme tak klesli na 8. místo. Šanci na reparát máme ve středeční domácí dohrávce proti Ústí nad Labem. Pokud zvítězíme, poskočíme na 6. místo právě bod za pátou Příbram.

Extraliga mužů – 15. kolo
VK Euro Sitex Příbram – VK Ostrava 3:1 (16,25,-21,19)
VK Ostrava: Podlesny, Beal, Kotas, Sedláček, Janků, Menner – Sobczak. Střídali: Štefko, Vancl, Dvořák. Trenér Jan Václavík.
V prvním setu jsme od stavu 10:9 nedokázali s Příbramí držet krok. Domácí postupně odskočili až na rozdíl osmi bodů a první sadu vyhráli výrazně 25:16.
Ve druhém setu od stavu 7:8 pro nás převzali opět domácí otěže zápasu do svých rukou až do stavu 18:13, kdy to už vypadalo, že dohrají s výrazným náskokem také tuto část utkání. Při bodové sérii Davida Janků na podání jsme se dostali do hry. Měli jsme ve vypjaté koncovce i setbol a mohli srovnat stav utkání, ale Příbram nakonec zvítězila 27:25.
Ve třetím setu dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že bychom se měli dostat do zápasu. Za stavu 16:12 však přišel na podání Matouš Vancl a devíti body jsme otočili vývojem skóre na 16:21. Set jsme úspěšně dohráli a vynutili si pokračování zápasu.
Ve čtvrtém setu byly šance na obou stranách, ale také spousta nevynucených chyb. My jsme zpočátku dominovali na servisu a chvílemi to vypadalo na velký obrat. Za stavu 20:19 jsme však nezvládli koncovku. Univerzál Jaroslaw Lech si schoval na konec zápasu tři esa v řadě a hru podrželi v poli i libera Martin Kop mladší s Davidem Juračkou.
Hodnocení utkání trenérem Janem Václavíkem:
„Nezvládli jsme první set, i v druhém jsme udělali spoustu chyb. Ztráceli jsme hodně bodů, ale skóre jsme dotáhli. V koncovce jsme měli příležitost, ale nedoťukli jsme ji, což byla pro nás velká škoda, protože bychom mohli zápas zlomit. Znovu jsme vstali z mrtvých ve třetím setu, ale ve čtvrtém jsme bohužel zase udělali příliš mnoho chyb. Přitom Příbram dnes nebyla moc přesvědčivá a my jsme ji to zbytečně ulehčovali.“