Liberec ukončil naši vítěznou sérii

Muži

Po pěti vítězných zápasech a zisku 15 bodů jsme padli v posledním utkání starého roku ve třech setech v Liberci. Po třinácti odehraných zápasech jsme v extraligové tabulce na 6. místě. Po odložení zápasu s Ústím nad Labem na 16. ledna nás čeká další utkání až v novém roce a to 12. ledna na palubovce Příbrami.


Extraliga mužů – 13. kolo
VK Dukla Liberec – VK Ostrava 3:0 (19,18,15)
VK Ostrava: Podlesny, Dvořák, Kotas, Sedláček, Janků, Menner – Sobczak. Střídali: Beal, David, Vancl. Trenér Jan Václavík.
Do utkání jsme nastoupili bez nemocného druhého nahrávače Štefka. V prvních dvou setech jsme hráli s domácími vyrovnaný zápas až do 16. bodu, kdy Liberec lepším podáním zlomil stav a došel v koncovce k pohodlnému vítězství. Třetí set byl nejjednoznačnější. Za stavu 8:5 předvedl vynikající sérii na podání domácí univerzál Štokr a ziskem osmi bodů v řadě bylo osudu zápasu rychle rozhodnuto.
„Liberec byl v tomto utkání jednoznačně lepším celkem. Domácí nás tlačili na podání, hlavně univerzálem Štokrem. Liberec byl dobře připraven na naše útoky z vysokých nahrávek po špatném příjmu. My jsme byli tentokrát málo agresivní a neměli ani tolik potřebného štěstí jako v minulých zápasech,“ řekl k utkání trenér Jan Václavík.