Extraliga mužů – 12. kolo
VK Ostrava – Volejbal Brno 3:0 (25,20,18)
VK Ostrava: Podlesny, Dvořák, Kotas, Sedláček, Menner, Janků – Sobczak. Střídali: David. Trenér Jan Václavík.
Volejbal Brno: Boula, Okosanovič, Hukel, Pospíchal, Hrazdíra, Handlíř – Weber. Střídali: Římal, Licek, Fitz. Trenér Ondřej Marek.
V prvním setu byli hosté lepším celkem. Postupně si vybudovali náskok, ale v koncovce jsme při podáních Sedláčka a Podlesneho dokázali nepříznivý vývoj obdivuhodně zvrátit. Od stavu 10:10 ve druhém setu jsme začali zápas ovládat a nakonec soupeře po zásluze všemi volejbalovými zbraněmi přehráli. Brno se již na zvrat nezmohlo.
Úvod utkání je vzácně vyrovnaný. Až za stavu 7:7 dvakrát boduje hostující univerzál Okosanovič (7:9). Po útoku Pospíchala středem vede Brno 8:11. Po nevynucené chybě smečaře Mennera je hostující náskok již čtyřbodový (10:14). Po úspěšném bloku Sedláčka snižujeme na 12:14. Brno je ale více v zápase než domácí celek a za stavu 12:17 si bere trenér Jan Václavík již druhý oddechový čas. Ten nám pomůže, boduje kapitán David a přímo z podání také Sedláček (16:17). Brnu vrací náskok před koncovkou výborným podáním Okosanovič (17:20). Za stavu 22:24 odvrácíme setbol díky technické chybě soupeře. Druhý setbol smažeme díky bloku Janků (24:24). Vzápětí Janků těží ze špatného příjmu Brna a máme první setbol (25:24). Dokonalý obrat v koncovce dokonávají naši hráči čistým esem Podlesneho a vyhráváme první sadu 27:25.
V úvodu druhého setu tlačí Brno, ale držíme se díky výborné obraně na síti. K tomu přidá výborné podání blokař Kotas a jdeme do vedení 6:4. Brno si pomůže stejnou zbraní (7:7). Chvíli jsme bodově vepředu, ale když Okosanovič vytlouká naše bloky, začíná se za stavu 10:10 od začátku. Následně si slovo bere univerzál Dvořák a rázem odskakujeme do vedení 15:10. Vše podpoří vynikajícím podáním nahrávač Podlesny. Ostrava je jasně lepším celkem a po bodovém bloku Mennera vedeme 18:12. Brno nic nevzdává a při podání Handlíře snižuje na 18:15. Naši kluci si ale náskok pohlídají a do koncovky jdeme opět s pětibodovým náskokem (20:15). Máme veškeré dohrávané míče a druhý set spěje k rychlému konci (23:17). Zaslouženě vítězíme ve druhém setu 25:20.
V úvodu třetí sady se prezentuje vynikajícím podáním univerzál Dvořák a bodovými bloky nahrávač Podlesny (7:4). Po nevynucené chybě Dvořáka srovnává Brno na 10:10. Náskok si bereme zpět při podání Kotase (14:12). Po přímých bodech z podání Dvořáka odskakujeme už do pětibodového náskoku (18:13). Před koncovkou třetí sady vedeme po bloku Janků už 21:15. Po zkaženém podání Okosanoviče máme šest mečbolů (24:16). První dva nevyužijeme, ale pak hostující univerzál nevynucenou chybou spustí ostravskou oslavu zasloužených třech bodů (25:18).
Jan David (kapitán VK Ostrava): „Byl to parádní zápas. Moc gratuluji klukům za výborný výkon. Soupeř nás ze začátku hodně tlačil servisem, což my jsme ho v této činnosti nepotrápili. Ale od druhého setu hosté polevili ve všech činnostech, my jsme toho využili a dotáhli zápas do vítězného konce.“
Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „V zápase byla velmi důležitá koncovka prvního setu. Nechci říct, že rozhodla celé utkání, ale hodně nám pomohla. Dohráli jsme ji odvážněji i chytřeji a po zbytek zápasu nás zdobilo dobré podání a dobrá obrana. Z vítězství máme velkou radost.“
Michal Hrazdíra (kapitán Volejbal Brno): „Klasicky byla Ostrava lepší na servisu. My jsme měli vyhrát první set. V dalším průběhu Ostrava získala sebevědomí a lépe bránila.“
Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „O výsledku zápasu rozhodl první set. Vedli jsme 24:22, Ostravě se podařilo set otočit a pak už byli lepším týmem. Výrazně víc chtěli vyhrát než my.“