Přímý souboj o šesté místo s pražskými Lvy

Muži

Zvedli jsme se ze dna tabulky a teď nás čeká přímý souboj o šesté místo, které na konci základní části znamená přímý postup do čtvrtfinále play off. Tímto zápasem završíme první polovinu dlouhodobé soutěže.


Po třech vítězných extraligových zápasech, kdy jsme naposledy zaskočili na jeho palubovce mistrovské Karlovarsko, hostíme v dalším důležitém utkání v sobotu 8. prosince od 17 hodin v hale Sareza Lvy Praha.
Oba týmy mají v tabulce shodně patnáct bodů, ale protože v případě rovnosti bodů rozhoduje počet vítězství, jsme nyní sedmí. Praha vyhrála již šestkrát, my jsme vyhráli v deseti zápasech pouze čtyřikrát.
Lvi Praha během letní přestávky vyměnili vedení a zároveň i název klubu. Do čela oddílu se postavil podnikatel a volejbalista Tomáš Janeček, realizační tým posílil na pozici sportovního ředitele a trenéra Tomáš Pomr a klub se finančně stabilizoval. To bylo vidět již na letních nákupech posil. Podařilo se udržet kostru týmu, která se léta rekrutovala z odchovanců, doplnili ji Nizozemcem Martem Van Werkhovenem, Slovákem Šimonem Kozákem a Gino Naardenem ze Surinamu. Zajímavý je návrat Ondřeje Fortuníka na post nahrávače, který loni „kryl záda“ Mattu Westovi na Kladně. Na palubovce určitě uvidíme i dva hráče základní šestky úspěšného týmu U20 z ME v Nizozemsku Jana Svobodu a Pavla Horáka. Lvi Praha tak mohou být „černým koněm“ celé letošní UNIQA volejbalové extraligy mužů.
Změny v kádru
Příchody: Gino Naarden (Surinam), Mart van Werkhoven (NED), Šimon Kozák (SVK) - Trenčín, Ondřej Fortuník - Kladno, Miroslav Drozen, Petr Špulák – oba z juniorů VK Lvi Praha.
Odchody: Vojtěch Patočka (VK Karlovarsko), Jan Kuliha (ukončení kariéry), Martin Kop (VK Příbram), Tomáš Čermák (přerušení kariéry), Tomáš Pavelka (B-tým VK Lvi Praha), Martin Kočka (B-tým VK Lvi Praha), Jakub Tobišek (hostování TJ ČZU Praha).
Přijďte povzbudit do haly Sareza naše hráče v tomto důležitém extraligovém utkání v sobotu 8. prosince od 17 hodin.