Ze Zlína vezeme důležité vítězství

Muži

Po třísetové výhře z domácího prostředí nad Benátkami nad Jizerou jsme potvrdili aktuální vzestup formy a podobně hladce jsme pokořili na jeho palubovce Zlín. Dvě vítězství v řadě nás posunuly na 7. místo extraligové tabulky.


Extraliga mužů – 9. kolo
VSC Fatra Zlín – VK Ostrava 0:3 (-18,-19,-24)
VK Ostrava: Dvořák, Podlesny, Kotas, Sedláček, Menner, Janků – Sobczak. Střídal: David. Trenér Jan Václavík.
Dva hloučky našich fandů ve zlínské hale přehlušily několikanásobnou přesilu domácích diváků. Stejně to vypadalo i na hřišti. Bezkrevný výkon domácích proti našemu týmu, kde všichni hráči hýřili aktivitou a příkladným nasazením při obraně v poli, znamenal naše jasné vítězství.
Hodnocení utkání trenéra Jana Václavíka:
„Máme za sebou psychicky velmi náročný zápas. Jeli jsme do Zlína vyhrát, ale věděli jsme, že nás čeká soupeř, který nám příliš nesedí. Výhra 3:0 za tři body je výborná. V prvních dvou setech jsme soupeři v prostřední pasáži bodově unikli a oba sety následně koncentrovaným výkonem úspěšně dohráli. Zlín vyměnil do třetího setu nahrávače a zápas se vyrovnal. Sada došla až do koncovky. My jsme tam mohli jít do vedení, ale naopak jsme prohrávali 23:21. Nakonec jsme odvrátili jeden setbol domácích, skóre otočili a trpělivě došli k vítězství.“
Oba celky se opět potkají ve Zlíně ve čtvrtek 29. listopadu v rámci odvety 3. kola domácího poháru.