Famózní vstup do extraligy

Muži

Takový zápas na úvod extraligového ročníku si přál každý náš fanoušek. Po dlouhém čase jsme dokázali vyhrát na palubovce Brna a po výborném výkonu se těšíme z vítězství. A už se můžeme těšit i na domácí premiéru s Libercem.


Extraliga mužů – 1. kolo
Volejbal Brno – VK Ostrava 1:3 (23,-23,-16,-21)
VK Ostrava: Podlesny, Beal, David, Sedláček, Janků, Menner – Sobczak. Střídal: Dvořák. Trenér Jan Václavík.
První dva sety skončily ve vyrovnaném boji nejtěsnějším poměrem bodů. „V prvním setu jsme ve vyrovnané koncovce neměli tolik štěstí, ale do druhého setu jsme nastoupili skvěle a naopak závěr zvládli my,“ poznamenal k prvnímu a druhému setu trenér Jan Václavík.
Třetí set byl zcela v naší režii. „Tlačili jsme servisem a výborně bránili na bloku,“ doplnil trenér Václavík k jasnému průběhu a výsledku 16:25.
I když nám nevyšel vstup do poslední sady zápasu a měli jsme bodové manko ještě i před koncovkou, zase jsme se mohli spolehnout na výborné podání a obranu na síti. Za stavu 19:16 předvedl několik fantastických servisů, z toho dvě esa, nahrávač Podlesny. I díky nim jsme otočili z 19:16 na 19:20. „Přestože jsme prohrávali 4:0 a 6:1, byli jsme trpěliví. Kluci do toho dali srdíčko. Výhra je skvělá a snad nás zdravě nakopne do další poctivé práce,“ dodal Jan Václavík.

Foto převzato z webu ČVS.