Cílem našeho týmu je play off

Muži

Čtyři extraligoví harcovníci, čtyři posily a čtyři loni ještě junioři, to je složení našeho týmu pro nadcházející sezonu. Cílem je postup do play off, na tom se shodlo vedení klubu na pondělní tiskovce.


Před startem nové extraligové sezony se s novináři na tiskovce sešli místopředseda správní rady VK Ostrava z.s. a jednatel VK Ostrava s.r.o. Tomáš Dvořák, manažer klubu Tomáš Zedník, trenér Jan Václavík a nový kapitán týmu Jan David.
Na začátku tiskovky promluvil Tomáš Dvořák o přístupu k tvorbě týmu pro nadcházející extraligovou sezonu. „Snažíme se při skládání mužstva přistupovat koncepčně v rámci našich finančních možností. Hráče pro extraligový tým mužů vybíráme nejen na základě jejich volejbalových kvalit, ale také podle jejich charakterových vlastností, aby vznikl tým, který bude i uvnitř lidsky správně fungovat.“
Tomáš Dvořák se vyslovil i k jednotlivým příchodům: „Na smečaře Mennera jsme měli dobré reference, polského nahrávače Podlesneho jsme sledovali dlouhodobě, univerzál Beal měl zájem u nás hrát a hlavně kvalitně trénovat a Štefko se vrací do mateřského klubu z Karlovarska. Hodně nás těší přesun našich čtyř juniorů, což je důkaz toho, jak dobře vychováváme mládež. Odchovanci se posouvají do prvního týmu mužů, a to je motivující nejen pro ně, ale i pro další mladé hráče.“
O správné cestě při práci s mladými volejbalisty ho doplnil Tomáš Zedník: „Během tří let se dostalo do prvního týmu mužů osm mladých odchovanců a v této posloupnosti chceme pokračovat.“ Současně pochválil trenéry mládeže a popsal jejich kompetence: „Šéftrenér mládeže Lubomír Vašina zároveň vede kadety a juniory. Starší žáky povede druhým rokem slovenský trenér Roman Dvoran, mladší žáky a přípravky Martin Vaculík. Budeme spolupracovat se šesti základními školami.“
O složení týmu promluvil také trenér Jan Václavík: „Máme více než z poloviny nový tým. Přišlo sedm nových hráčů. Průměr máme kolem 24 let. Přišlo i několik juniorů. Spoustu věcí se musíme učit a zažívat návyky, ale daří se nám to, což se ukázalo na posledním turnaji v Ostravě, kde jsme hráli nejlepší volejbal celé přípravy. Toni Menner s námi sice byl vzhledem k reprezentačním povinnostem v dresu Rakouska až od konce srpna, ale zapadl výborně.“ Na dotazy novinářů se také Jan Václavík vyjádřil k novým hráčům: „Menner má kvalitní vedení v reprezentaci, Beal má chuť trénovat a odstraňovat své nedostatky. Štefko má dobré návyky, jen se musí naučit více soustředit. Podlesny je agresivní hráč, dobrý na servisu i na bloku a je hodně komunikativní, což je pro nahrávače velmi důležité.“
Novým kapitánem týmu určil trenér Jana Davida. „Honza byl moje jasná volba. Je to pro něho čest a zároveň zodpovědnost. Neuvažoval jsem o nikom jiném a jsem přesvědčen, že svou roli zvládne,“ tvrdí Jan Václavík. Sám nový kapitán novou funkci okomentoval: „Extraligu už hraju dlouho a nějaké zkušenosti mám, tak jsem roli přijal. Navíc již třetím rokem jsme tady výborná parta a v kabině nebyl žádný problém. Také teď jsme si sedli, nikdo se nepovyšuje a vzájemně se respektujeme.“
Pak novináři chtěli vyzvědět, v čem se Ostrava cítí silná a kde má slabiny. „Poslední dva přípravné turnaje nám ukázaly, že musíme zapracovat na mezihře a komunikaci na hřišti. Dobře nám funguje obrana na síti i v poli,“ uvedl nový kapitán týmu Jan David a trenér Václavík ho doplnil: „Co se týká našich silných stránek, chceme tam mít i kvalitní servis a bloky na vysoké nahrávky. Zlepšit musíme útok na ztrátu.“
Oficiálně tiskovku zakončil jednatel VK Ostrava Tomáš Dvořák: „Rozpočet máme z 85 až 90 procent pokrytý. Děkujeme všem našim stálým sponzorům a hlavním partnerům, kterými jsou zejména Statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj. Chceme opět působit transparentně, čitelně a plnit slíbené závazky,“ dodal Tomáš Dvořák. „Chtěli bychom hrát čtvrtfinále play – off, tudíž být mezi nejlepšími osmi celky soutěže. Cíl není nesplnitelný, i když to bude těžké, protože extraliga se podle soupisek hodně vyrovnala a nebude v ní žádný slabý celek.“

Tiskovka 2018