Skály, bivak pod širákem a italské gelato

Muži

Kromě tvrdé volejbalové přípravy se kluci z proměněného mužského týmu na nový extraligový ročník blíže poznávají. V rámci utužování kolektivu zamířili na dva dny do Beskyd. Při poslední přípravě v Polsku si zase nenechali ujít společnou návštěvu gelaterie italského kamaráda Valeria Savia v Gliwicích.


„Jako teambuildingovou aktivitu jsme zvolili lezení po skalách a slaňování v okolí Štramberka. Velký dík patří zkušenému horolezci Janu Hrnčířovi, že nás doprovázel a zajišťoval bezpečnost. Kluci se dostali do situací, které doposud neznali. Většina z nich lezla po skalách poprvé. Museli spoléhat sami na sebe, jistit se, ale také s ostatními spolupracovat v mezních situacích. Poté jsme se přesunuli do Ostravice, vystoupali na horu Smrk a přespali pod širákem. Ráno jsme se přesunuli do hotelu Odra na výbornou snídaní a pobytem ve welnesscentru dvoudenní cestu skončili,“ popisuje trenér Jan Václavík vydařenou akci celého týmu.
Trochu z jiného soudku byla návštěva galaterie v polských Gliwicicích, kde jsme v uplynulých dnech sehráli dvě přípravná utkání s reprezentací Kamerunu a běloruským týmem Soligorsk. „Na výbornou pravou italskou zmrzlinu nás pozval Valerio Savio, který u nás několik sezon trénoval. V české extralize hrál třeba za Příbram. S partnerkou, taky volejbalistkou, Ivanou Plchotovou se tam přemístili z Ostravy a úspěšně podnikají. Bylo to příjemné setkání,“ dodává Jan Václavík ke zpestření přípravy v Gliwicích.

a skaly

b smrk

c bivak

d bivak web

e gelato web