Odveta se kadetům v Jastrzębie nepovedla

Kadeti
V odvetném utkání v Jastrzębie se nám oproti prvnímu kolu výsledkově nedařilo. Tento oddíl je jedním z nejlépe pracujících klubů mládeže v Polsku, ne-li nejlepším. Sebevědomé družstvo oddílu, který v této kategorii vyhrál v loňské sezoně mistrovský titul, nepočítá s ničím jiným než s vítězstvím. Družstvo je mladší oproti prvnímu družstvu kadetů, ale drtivou část jejich hráčů jsme již viděli v Bielsko Bialej v regionálním výběru ročníků 2000 – 2001.
Stejně jako ostravští borci, také domácí mají již porážky v tabulce. Celý zápas byl pro naše družstvo tentokráte výsledkově nevydařený. Od začátku utkání jsme se nemohli vyrovnat s výborným podáním soupeře a tak naší nejméně vydařenou činností v utkání byla jedna z nejzásadnějších pro samotnou hru a to příjem. Bohužel s příjmem jsme si neporadili za celý zápas a odjeli jsme, tak jako už dlouho ne, s porážkou bez zisku jediného setu. 
V dalším kole se setkáme s družstvem, které jsme v prvním kole po dramatickém boji porazili 3:2, stejně jako Jastrzębski, a to tým Volley Rybnik.
Jastrzębski Wegiel II  -  VK Ostrava 3:0 (16,9,18)
VK Ostrava: Vojta Vašíček, Nikolas Konya, Jan Černín, David Mienkina, Marek Szymutko, Jan Holáň, Jiří Mana, Radim Závodský. Trenér: David Travinský.