Víkend v kadetské extralize - dvě vítězství a dvě porážky

A úkol to nebyl vůbec jednoduchý. Čekali nás celky, které již před soutěží pasují mládežničtí odborníci na aspiranty jedné z medailí. A tato předpověď se plně potvrdila. Družstva Fatry Zlín (posíleni z kádru Sokola Brno) a Dukly Liberec ( základ tvoří mistrovský celek žáků z předloňského týmu České Lípy) jsou v letošní sezoně velice silné. Skupiny doplnila družstva Slavia Hradec Králové a Dansport Praha.
SOBOTA:
Nejdříve nás čekal domácí celek Slavie Hradec Králové a pro nás povinné vítězství nejlépe bez ztráty setu. To se také povedlo a čekal nás pro  další průběh turnaje veledůležitý zápas s Fatrou Zlín. Ten jsme začali velice dobře a i přes některé nedostatky ve hře jsme jich měli méně než soupeř. A příjemné vedení 2:0 nám dávalo velkou šanci na úspěch. Bohužel to co se stalo předešlý den v Polsku ( prohrávali jsme 2:0), se stalo v nejnevhodnější čas akorát v obráceném gardu v tomto utkání. Asi velkou měrou tomu přispělo zranění na začátku třetího setu našeho blokaře  Jirky Sedláka (posila ze Sokola Brno, který si přivodil výron v kotníku).  Bohužel již do konce tohoto setu jsme nebyli schopni chytit ten správný rytmus. Jinak to bylo v rozhodujícím tie breaku. Celý tento set jsme vedli a dokonce jsme měli na rukou vítězství, ale soupeř byl proti. Nakonec prohráváme 3:2 a 18:16 v pátém setu. Velká škoda, ale na druhou stranu to byl dobrý volejbal.
VK OSTRAVA - SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ 3:0 (11,17,16)
VK OSTRAVA - FATRA ZLÍN 2:3 (22,20,-18,-19,-16)
NEDĚLE:
První zápas byl pro nás až moc krutý respektive jeho výsledek a průběh, ale především naší chybou bázlivého volejbalu s velkým množstvím vlastních chyb, kde jsme nenašli zbraň na výborně hrající Duklu a především ve druhém setu jsme dostali lekci, kterou snad již v této sezoně nezažijeme. V posledním utkání jsme naštěstí z předešlého utkání oklepali a vyhráváme nad Dansportem Praha 3:0. Už v tuto chvíli víme, že se nemusíme dostat ani do druhé pětky a to by pro nás bylo velkým zklamáním.
VK OSTRAVA - DUKLA LIBEREC 0:3 (-17,-8,-22)
VK OSTRAVA -DANSPORT PRAHA 3:0 (18,18,20)
Musím přiznat, že jsme po tomto turnaji měli jak se říká víc štěstí jak rozumu nebo spíše volejbalového umu, ale nakonec to vyšlo do druhé pětky za které se pokusíme obratem dostat mezi prvních pět týmů do pětky první a sbírat body pro vysněnou účast do závěrečných bojů v play off.
Složení skupiny A první pětka – VSC Zlín, ČZU Praha, SK Prosek Praha, Bosch České Budějovice, Volejbal Brno
Složení skupiny B druhá pětka a naši soupeři v postupu do první pětky kam postupují první dva týmy:  VK Ostrava, Dukla Liberec, Sitex Příbram, Česká Třebová, Green Volley Beskydy
V dalších skupinách hrají: Ústí nad Labem, Brno, Liberec, Hradec Králové, Svitavy, Ostrov nad Ohří, Nový Jičín, Velké Meziříčí, Praha, Opava
TABULKA:
Skupina Extraliga kadeti - 2. turnaj - skupina C (EX-KTI-2C)
Extraliga kadeti - 2. turnaj - skupina C; Pořadatel - TJ Slavia Hradec Králové
1. VSC Zlín
2. VK Dukla Liberec
3. Volejbalový klub Ostrava
4. TJ Slavia Hradec Králové
5. SK Dansport Praha

VK a Ostravu reprezentovali: Lukáš Vašina, Lubomír Mazoch, Jiří Sedlák, Michal Vodička, Jindra Janošec,Michal Vodička, Adam Kozel, Nikolas Konya, David Mienkina, Jan Černín, Vojta Vašíček, Radim Závodský, Jiří Mana, trenér: Lubomír Vašina