Kadeti postupují do finále extraligy ze sedmého místa

Kadeti

Těsně před finálovým turnajem turnajem M-ČR kadetů se vracíme k poslednímu kvalifikačnímu turnaji v Kojetíně. Jak už jsem psal, v letošním roce jsou naše ambice poněkud skromnější než v letech předešlých a postup mezi nejlepších osm týmů ČR je pro tento tým úspěchem. Do finále se neprobojovaly některá tradiční družstva jako například Velké Meziříčí, Zlín, Hradec Králové, Nový Jičín či Ústí nad Labem. Úspěchem pro naše kadety bude každý získaný set či bod v následujícím posledním finálovém turnaji letošní sezony.

Turnaj v Kojetíně se pro naše družstvo vyvíjel velice dobře a po dvou sobotních zápasech jsme vedli tabulku. Bohužel výkonnost jsme v nedělních zápasech neudrželi v kvalitě předešlého dne a získali pouze 1 bod za porážku 2:3 s domácím družstvem. Nakonec jsme však v konečném turnaji skončili na 2. místě, což je dobrá zpráva. Kluci se snaží bojovat a bojují a určitě mají vůli po vítězství. Jejich výborné výkony zatím sráží nepozornost v některých důležitých momentech, které se záhy ukážou jako rozhodující. To se dá určitě napravovat tréninkem. Špatná zpráva je, že v posledním utkání si při jednom z akrobatických zákroků natáhl některý z břišních svalů náš ústřední hráč, přihrávající smečař Ondřej Unzeitig. S největší pravděpodobností nebude moci nastoupit na závěrečném turnaji, což bude vzhledem k počtu hráčů velká komplikace.

SOBOTA:
TJ SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ - VK OSTRAVA 0 : 3 (-20,-25,-18)
SK VOLEJBAL KOLÍN - VK OSTRAVA 3 : 1 (-18,-13,23,-12)

Oba sobotní zápasy jsme odehráli v dobrém tempu a bez větších výpadků. Pokud nějaké byly, tak jsme je hned v dalším průběhu rychle napravili. Jako například ve druhém setu s Hradcem, kdy jsme nezachytili začátek díky slabšímu příjmu nebo prohraný set s Kolínem díky nedůraznosti po dvou lehce vyhraných setech.

NEDĚLE:
VK OSTRAVA - GREEN VOLLEY BESKYDY 0 : 3 (-22,-23,-18)
VK OSTRAVA - SK KOJETÍN 2016 2 : 3 (19,-22,-27,16,-13)

V nedělním zápase s týmem Beskyd jsme až do koncovky prvního setu opakovali dobrý výkon ze soboty a vypadalo to na pokračování herní pohody. Bohužel zbytečnou nepozorností a nedůsledností jsme o tento set přišli a přišli tak i o herní pohodu, která nás do té doby provázela. Soupeř hrál dobře a ve druhé setu vedl už o pět bodů. V koncovce jsme sice bojovali o každý míč, ale soupeř byl šťastnější. Třetí set byl již plně v režii Beskyd. Poslední utkání celého turnaje jsme sehráli s domácím týmem a hra byla jako na houpačce. My už však bojujeme více se sebou než se soupeřem. Naopak domácí bojují jako lvi a domácí diváci je nakonec dotlačí k vítězství. Od prvního setu už hrajeme bez jednoho z klíčových hráčů Ondřeje Unzeitiga, který si natáhl jeden z břišních svalů.

Sestava: Tomáš Kopecký, Jan Holáň, Radim Závodský, Ondřej Unzeitig, Jan Černín, Michael Vodička, Nikolas Konya, Tomáš Kíša, Vojtěch Kokeš. Trenér Lubomír Vašina