Vítězná série v polské soutěži pokračuje, vezeme vítězství z Rybniku

Junioři
Během jednoho týdne jsme hráli se soupeřem, se kterým máme výborné volejbalové vztahy a to s TS Volley Rybnik. Před týdnem v pěkné hale tohoto klubu na půdě sportovního gymnázia zvítězili kadeti po tuhém boji, když otočili zápas z 0:2 na 3:2.
Juniorský tým je dlouhodobě z těch nejlepších v Polsku a práce s mládeží se v Rybniku daří. Na zápas jsme odjížděli sice v neúplné sestavě (chyběli Sedláček, Kittel, Kamrádek, Karol), ale i přesto jsme jeli odhodláni zvítězit a protáhnout tak vítěznou šńůru v polské soutěži. V prvním setu to vypadalo jako by jsme ještě podřimovali v naší H1 a užívali si prvního prázdninového dne. Od začátku setu ztrácíme dva až tři body, nedaří se nám servis a na útoku to není také žádná sláva ostatní činnosti nevyjímaje. Celkem bez problémů prohráváme první set. Do druhého setu obměňujeme už tak okleštěnou sestavu, která se chytá a v této sestavě dohrajeme i celý zápas. Chytli jsme jak se říká volejbalovou slinu, na co jsme sáhli to se nám dařilo. Výrazně jsme především zlepšili servis, znejistěli soupeřovi přihrávající hráče, odtáhli jejich smečaře od sítě a měli velký počet zablokovaných míčů. S takovou se hraje vždycky dobře. Nic nezmohla ani početná divácká kulisa a na náš odvážný styl hry a na rozjetý výkon se nedařilo rybnickému trenérovi nic vymyslet. S dobrou hrou přišla chvíle kdy jsme hráli uvolněně, téměř bez chyb a zápas si ohromně užívali. Po čtvrté za sebou vítězíme v letošním ročníku polské soutěže.  „PER TO TAM“
TS VOLLEY RYBNIK - VK OSTRAVA 1:3 (20, -19,-23,-12)
VK, Ostravu a Moravskoslezký kraj reprezentovali: Vojta Bauman, Lukáš Vašina, Matouš Vancl, Jakub Dvořák, Filip Bořuta, Martin Privara, Petr Mlčák, Matěj Lex. Trenér: Lubomír Vašina.
 
TABULKA
 
1. VK Ostrava
2. Jastrzębski Węgiel
3. Exact Systems Norwid Częstochowa
4. AZS 2020 IV LO Częstochowa
5. TS Volley Rybnik 
6. MCKiS Jaworzno
7. ANBUD MKS Będzin